Μια από τις πιο όμορφες διαδρομές της πορείας μου στην αυτοδιοίκηση ήταν η 4ετής θητεία μου ως Πρόεδρος της “Μόνης Λαζαριστών” εκπροσωπώντας την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας.
Εκεί γνώρισα τον “Λάζαρο Κωσταντινίδη”, Καλλιτεχνικό Διευθυντή του “Φεστιβάλ της Μονής Λαζαριστών” & σύζυγο συντοπίτισσας μου από τον Σοχό.
Συνεργαστήκαμε στενά, γίναμε φίλοι & αγωνιστήκαμε μαζί με όλα τα στελέχη του φορέα για τη διασφάλιση της βιωσιμότητας & την ανάδειξη αυτού του εμβληματικού κέντρου πολιτισμού…
Ο Λάζαρος ήταν η “ψυχή” του “Φεστιβάλ της Μονής Λαζαριστών” αγωνιούσε & συνέβαλε τα μέγιστα ώστε αυτό να εδραιωθεί ως ένας από τους σημαντικότερους διαχρονικούς πολιτιστικούς θεσμούς της Θεσσαλονίκης!
Παραμονή της γιορτής του, ο Λάζαρος της “Μονής Λαζαριστών” έφυγε…, αφού προηγουμένως πάλεψε για αρκετούς μήνες, όπως έκανε πάντα…
Η “ψυχή” αυτή αναπαύεται πλέον με συναυλίες Αγγέλων στο μεγάλο “Φεστιβάλ των Ουρανών”…
🙏Καλό ταξίδι προς τον Παράδεισο φίλε…
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2023/04/0C841A50-D362-437B-A93F-701085BBFCE3.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2023/04/76A19BF3-6B57-4188-8DDC-AC2F19534D03.jpeg)