🙏Εορταστικές εκδηλώσεις Αγίου Προφήτη Ηλία, Πολιούχου προστάτη της Πυλαίας!
Παρευρέθηκα χθες στον Μεθεόρτιο Εσπερινό μετ’ Αρτοκλασίας & τη Λιτάνευση της Ιεράς Εικόνας του Αγίου Προφήτου, καθώς και στην όμορφη Παραδοσιακή Μουσικοχορευτική Εκδήλωση με την Αναβίωση του εθίμου “μοίρασμα του πιλαφιού” (Ατζέμ πιλάφ).
👌Συγχαρητήρια:
📌στο Δήμαρχο, την Αντιδημαρχία Πολιτισμού & Τουρισμού Δήμου Πυλαίας-Χορτιάτη & το Τοπικό Συμβούλιο Πυλαίας για τις υπέροχες εκδηλώσεις “ΠΥΛΑΙΩΤΙΚΑ 2022” που χάρισαν στους δημότες της Πυλαίας,
📌στον Πολιτιστικό Σύλλογο Γυναικών Πυλαίας “Η Καπουτζήδα”,
📌στον Πολιτιστικό Σύλλογο “Φιλάρετος”,
📌στο Χορευτικό Τμήμα ΚΕΠΑΠ Πυλαίας,
📌στον Σύνδεσμο Κατοίκων Συνοικισμού Κωνσταντινοπολιτών Πυλαίας!
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/07/9883F82B-A8F8-4696-850C-108FF4C4071E-1024x899.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/07/2633453E-4835-4D5D-A818-946A6A6EFAAA.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/07/39921B05-EC5E-4D82-897E-6A1A98FDF32B.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/07/596E1E69-46B6-4222-A532-E45A1998FE31-1024x726.jpeg)