👌Σε μια εξαιρετική πρωτοβουλία παραβρέθηκα χθες Κυριακή, η οποία έλαβε χώρα στην Κοινότητα Ξηροχωρίου!
🔹Η Πανελλήνια Ένωση Καππαδοκικών Σωματείων, σε συνεργασία με
🔹τον Πολιτιστικό Σύλλογο Ξηροχωρίου
& υπό την αιγίδα
🔹του Οικουμενικού Πατριαρχείου,
διοργάνωσαν με μεγάλη επιτυχία
📌“Δωρεάν Ιατρικό Έλεγχο”,
στον οποίο προσήλθαν αρκετοί πολίτες, κυρίως άνθρωποι της τρίτης ηλικίας & ευαίσθητων κοινωνικών ομάδων, για τη διενέργεια σειράς πρωτοβάθμιων ιατρικών εξετάσεων!
👏Μια σημαντική πρωτοβουλία, που είναι προφανές ότι θα είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον, η πραγματοποίηση της & σε άλλες περιοχές της υπαίθρου της Θεσσαλονίκης…!
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/11/AD4C94E4-AF5D-4834-94AB-E257E5F649D7.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/11/81F23972-5E2F-475F-9209-41AF3B4A2753.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/11/8D6F86E2-8199-4EEE-89C4-2DFE40C7B0B9.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/11/CB356C72-6B94-49E0-8424-7BB7615792D5.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/11/98B016A9-E8E5-4E6C-A561-5C7B68F5F490.jpeg)