Το περασμένο Σαββατοκύριακο παρευρέθηκα μεταξύ άλλων εκδηλώσεων:
📌στη συγκινητική Μουσικοχορευτική Θεατρική Παράσταση μνήμης της Μικρασιατικής Καταστροφής με τίτλο: “Ξεριζωμός” (βασισμένη στα “Ματωμένα Χώματα”), που διοργάνωσε ο Δήμος, οι Πολιτιστικοί Σύλλογοι & οι Θεατρικές Ομάδες του Δ.Χαλκηδόνος στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης, καθώς &
📌στη “Γιορτή Σπανακιού” με παραδοσιακές γεύσεις & χορούς, που διοργάνωσε ο Δήμος Θέρμης, η ΔΕΠΑΘ, η Κοινότητα & ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Παρασκευής, στα πλαίσια των εκδηλώσεων “Θέρμης Δρώμενα”!
👏Συγχαρητήρια στους διοργανωτές & τους συντελεστές των εξαιρετικών αυτών εκδηλώσεων, στις οποίες είχα τη χαρά να συναντηθώ με πολλούς καλούς μου φίλους…👌
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/10/B72F3D0F-5B89-4038-9231-762F8548C242-1024x777.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/10/C6956578-3623-4202-9B0D-DC3AE6C36621.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/10/504C1A44-05CC-4DB6-862C-FEE598A44A53-1024x682.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/10/3F43F5C1-70FE-4220-A50D-9A88E85FDF6B-1024x616.jpeg)