Σήμερα, η μεγάλη εορτή της Υψώσεως του Τιμίου & Ζωοποιού Σταύρου!
🙏Ο Τίμιος Σταυρός να μας προστατεύει, να μας βοηθά & να δίνει σε όλους μας υγεία & δύναμη!
Χθες βράδυ, παραμονή της σημαντικής αυτής εορτής της εκκλησίας μας, παρευρέθηκα:
🔹στο Μέγα Πανηγυρικό Εσπερινό του ομώνυμου Ιερού Ναού στο Λοφίσκο & την υποδοχή των ιερών λειψάνων του Αγίου Νεκταρίου & του Αγίου Αρσενίου του Καππαδόκη,
καθώς και
🔹στις εκδηλώσεις του “Μικρασιατικού Συλλόγου Λαγκαδά”, με την εξαιρετική ομιλία του “Γεωργίου Μάνου”(Συγγραφέα-Ιστορικού Ερευνητή) & στη συνέχεια με την όμορφη μουσικοχορευτική βραδιά που ακολούθησε…!
👌Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές!
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/09/3536F88E-A881-4BA0-936B-569D628C6FDA-1024x629.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/09/BCC86BDD-5341-4C00-92BD-F2E6F026E67D-1024x758.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/09/F70E908A-77E8-4AB6-B954-B0F2E777587A-1024x865.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/09/D709B0C5-9893-47AA-AFF8-A851152DB94D-1024x768.jpeg)
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2022/09/8180FA9D-B28E-4594-85FF-329874DC33C9-1024x842.jpeg)