Επισκέφθηκα χθες στο γραφείο του, τον Νίκος Παπαθανάσης – Nikos Papathanasis, Αναπληρωτή Υπουργό Ανάπτυξης & Επενδύσεων, καλό μου φίλο & συνεργάτη με τον οποίο συζητήσαμε ζητήματα που αφορούν στην υποβολή των νέων επενδυτικών σχεδίων του Αναπτυξιακού Νόμου.
Σε συνεννόηση με τον Περιφερειάρχη Απόστολο Τζιτζικώστα & σε συνεργασία με τις αρμόδιες υπηρεσίες της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας μετέφερα μια σειρά προβληματισμών προς τον Υπουργό & συζητήσαμε μαζί τη δρομολόγηση διορθωτικών παρεμβάσεων για την άρση γραφειοκρατικών αγκυλώσεων & αδιεξόδων…
![](https://www.fanispapas.gr/wp-content/uploads/2023/01/24FC8ECF-57BF-452C-85E9-5827A1DBFFA8.jpeg)